vandalstvo

Splošna diskusija o soški fronti in prvi svetovni vojni.

vandalstvo

OdgovorNapisal/-a miro » 02.08.2015 05:36:51

Vandalstvo je pogost pojav v obliki uničevanja in odnašanja ostalin soške fronte.
Pojavljajo pa se nove oblike v obliki kovinskih vrat in zapiranju rovov in drugih ostalin.
Konkretno pišem za Sabotin , kjer želi nekdo očitno privatizirati (po balkansko ) del naše zgodovine in splošne lastnine.
Lahko to legalno preprečimo ali bodo morale intervenirati štange??
Kaj mislite ostali??
Pozdrav miro
miro
član
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 24.05.2006 09:26:06

Re: vandalstvo

OdgovorNapisal/-a 305 » 02.08.2015 07:35:32

In potem bi te obsodili vandalizma.

Jaz osebno sem proti zapiranju kavern in tudi proti postavljanju električne napeljave vanje. To velja tudi v primeru Sabotina.
Vendar je treba zadevo poznati podrobneje. Kaverne, ki so bile na Sabotinu zaprte spadajo v kompleks Parka miru, ki ima svojega skrbnika. Nekatere izmed kavern so bile po tem, ko so bile očiščene, opremljene z električno razsvetljavo in nekatere tudi opremljene z rekonstrukcijo ležišč in drugim...
Po besedah skrbnika naj bi prav ta "moderna" oprema v minulih mesecih postala tarča vandalov, zato naj bi bila nameščena vrata.
Kot sem že omenil, sem proti električni razsvetljavi in proti zapiranju.
Sicer pa je skrbnik skoraj vsak dan na Sabotinu, in ko je tam so kaverne vedno odprte in za njihov ogled ne pobira vstopnine. Res pa je da ima običajno od sredine julija pa tja nekje do druge polovice avgusta dopust.
Z ZDRUŽENIMI MOČMI
305
dr. Soška Fronta
 
Prispevkov: 7652
Pridružen: 26.06.2005 22:33:03
Kraj: Isonzo front

Re: vandalstvo

OdgovorNapisal/-a alpi80 » 08.09.2015 11:28:00

ta gospod je praktično dobil pretežno očiščene kaverne in si jih takorekoč prilastil
ma zakon janševci in njihova banda
:greed1
alpi80
član
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 06.09.2013 10:17:12
Kraj: karst



Vrni se na Splošno


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov