Nastanitve Slovenskih vojaških enot
1 prispevek
• Stran 1 od 1
Nastanitve Slovenskih vojaških enot
Danes sem imel kar obširno brskanje po internetu in naletel sem na nastanitve naših polkov, seznam lahko še dopolnite če imate informacije, ki so manjkajoče.
Pešpolki (Infanterieregiment):
7. Pešpolk
Štab: Gradec
1. bataljon: Gradec
2. bataljon: Celovec
3. bataljon: Gradec
4. bataljon: Gradec
Nadomestni bataljon (Ersatzkader) 7. pešpolka v Celovcu
97. Tržaški pešpolk
Štab: Bjelovar
1. bataljon: Bjelovar
2. bataljon: Bjelovar
3. bataljon: Trst
4. bataljon: Karlovac
87. Celjski pešpolk
Štab: Pula
1. bataljon: Celje
2. bataljon: Pula
3. bataljon: Pula
4. bataljon: Pula
47. Mariborski pešpolk
Štab: Gorica
1. bataljon: Kojsko
-> 1. kompanija 1. bataljona 47. pešpolka v Biljani
2. bataljon: Gorica
3. bataljon: Maribor
4. bataljon: Gorica
Nadomestni bataljon 47. pešpolka v Mariboru
27. Ljubljanski pešpolk
Štab: Ljubljana
1. bataljon: Ljubljana
2. bataljon: Ljubljana
3. bataljon: Gradec
4. bataljon: Ljubljana
Nadomestni bataljon 27. Ljubljanskega pešpolka v Gorici
17. Kranjski pešpolk
Štab: Celovec
1. bataljon: Ljubljana
2. bataljon: Celovec
3. bataljon: Celovec
4. bataljon: Celovec
Nadomestni bataljon 17. pešpolka v Ljubljani
Lovski bataljoni (Feldjäger):
7. Lovski bataljon
Štab: Canale (Pergine Valsugana -> Kanal ob Soči?)
Nadomestni bataljon 7. Lovskega bataljon v Ljubljani
8. Lovski bataljon
Štab: Beljak
9. Lovski bataljon
Štab: Koče
Nadomestni bataljon (Ersatzkader) 9. Lovskega bataljona v Gradcu
Nadomestni bataljon 9. Lovskega bataljona v Celovcu
20. Lovski bataljon
Štab: Krmin
Nadomestni bataljon 20. Lovskega bataljona v Trstu
Konjenica:
5. Dragonski polk
Štab: Gorica
1. Divizija (DivKdo: Division Komando?): Gorica
2. Divizija (DivKdo): Slovenska Bistrica
nadomestni bataljon v Mariboru
1. Eskadron: Gorica
2. Eskadron: Ljubljana
3. Eskadron: Gorica
4. Eskadron: Maribor
5. Eskadron: Slovenska Bistrica
6. Eskadron: Slovenska Bistrica
Poljskotopniški polki (Feldkanonenregiment):
7. Poljskotopniški polk
Štab: Ljubljana
8. Poljskotopniški polk
Štab: Gorica
9. Poljskotopniški polk
Štab: Celovec
Poljskohavbični polki (Feldhaubitzregiment):
3. Poljskohavbični polk
Štab: Maribor
Gorska artilerija (Gebirgsartillerieregiment):
3. Gorski artilerijski polk
Štab: Beljak
3. baterija 3. Gorskega artilerijskega polka v Tolminu
1. baterija 3. Gorskega artilerijskega polka v Trbižu
Težkohavbični divizioni (Schwere Haubitzdivision):
3. Težkohavbični divizion
Štab: Vipava
Trdnjavska artilerija (Festungsartilleriebataillon):
3. Trdnjavski topničarski polk
Štab: Pulj
8. Trdnjavski topničarski polk
Štab: Ajdovščina
1. baterija 8. Trdnjavskega topničarskega polka v Vipavi
Pionirji in Saperji
3. Saperski bataljon
Štab: Gorica
5. Saperski bataljon
Štab: Komárno (Slovaška)
3. Pionirski bataljon
Štab: Ptuj
Transport (Traindivision)
3. Transportna divizija
Štab: Gradec
Zdravstveni oddelki:
7. Garnizijska bolnica
Gradec (Garnisonsspital 7)
8. Garnizijska bolnica
Ljubljana (Garnisonsspital 8
9. Garnizijska bolnica
Trst (Garnisonsspital 9)
Deželnobrambovski pešpolki
3. Deželnobrambovski pešpolk
Štab: Gradec
I. bataljon: Gradec
II. bataljon: Leoben (Avstrija)
III. bataljon: Gradec
4. Deželnobrambovski pešpolk
I. bataljon: Šmohor (Avstrijska Koroška)
II. bataljon: Šmohor (Avstrijska Koroška)
5. Deželnobrambovski pešpolk
Štab: Pula
26. Deželnobrambovski pešpolk
Štab: Maribor
I. bataljon: Maribor
II. bataljon: Celje
III. bataljon: Maribor
27. Deželnobrambovski pešpolk
Štab: Ljubljana
I. bataljon: Ljubljana
II. bataljon: Gorica
III. bataljon: Ljubljana
22. Deželnobrambovska divizija poljskih havbic
Štab: Gradec
22. Deželnobrambovska poljska topniška divizija
Štab: Gradec
Pešpolki (Infanterieregiment):
7. Pešpolk
Štab: Gradec
1. bataljon: Gradec
2. bataljon: Celovec
3. bataljon: Gradec
4. bataljon: Gradec
Nadomestni bataljon (Ersatzkader) 7. pešpolka v Celovcu
97. Tržaški pešpolk
Štab: Bjelovar
1. bataljon: Bjelovar
2. bataljon: Bjelovar
3. bataljon: Trst
4. bataljon: Karlovac
87. Celjski pešpolk
Štab: Pula
1. bataljon: Celje
2. bataljon: Pula
3. bataljon: Pula
4. bataljon: Pula
47. Mariborski pešpolk
Štab: Gorica
1. bataljon: Kojsko
-> 1. kompanija 1. bataljona 47. pešpolka v Biljani
2. bataljon: Gorica
3. bataljon: Maribor
4. bataljon: Gorica
Nadomestni bataljon 47. pešpolka v Mariboru
27. Ljubljanski pešpolk
Štab: Ljubljana
1. bataljon: Ljubljana
2. bataljon: Ljubljana
3. bataljon: Gradec
4. bataljon: Ljubljana
Nadomestni bataljon 27. Ljubljanskega pešpolka v Gorici
17. Kranjski pešpolk
Štab: Celovec
1. bataljon: Ljubljana
2. bataljon: Celovec
3. bataljon: Celovec
4. bataljon: Celovec
Nadomestni bataljon 17. pešpolka v Ljubljani
Lovski bataljoni (Feldjäger):
7. Lovski bataljon
Štab: Canale (Pergine Valsugana -> Kanal ob Soči?)
Nadomestni bataljon 7. Lovskega bataljon v Ljubljani
8. Lovski bataljon
Štab: Beljak
9. Lovski bataljon
Štab: Koče
Nadomestni bataljon (Ersatzkader) 9. Lovskega bataljona v Gradcu
Nadomestni bataljon 9. Lovskega bataljona v Celovcu
20. Lovski bataljon
Štab: Krmin
Nadomestni bataljon 20. Lovskega bataljona v Trstu
Konjenica:
5. Dragonski polk
Štab: Gorica
1. Divizija (DivKdo: Division Komando?): Gorica
2. Divizija (DivKdo): Slovenska Bistrica
nadomestni bataljon v Mariboru
1. Eskadron: Gorica
2. Eskadron: Ljubljana
3. Eskadron: Gorica
4. Eskadron: Maribor
5. Eskadron: Slovenska Bistrica
6. Eskadron: Slovenska Bistrica
Poljskotopniški polki (Feldkanonenregiment):
7. Poljskotopniški polk
Štab: Ljubljana
8. Poljskotopniški polk
Štab: Gorica
9. Poljskotopniški polk
Štab: Celovec
Poljskohavbični polki (Feldhaubitzregiment):
3. Poljskohavbični polk
Štab: Maribor
Gorska artilerija (Gebirgsartillerieregiment):
3. Gorski artilerijski polk
Štab: Beljak
3. baterija 3. Gorskega artilerijskega polka v Tolminu
1. baterija 3. Gorskega artilerijskega polka v Trbižu
Težkohavbični divizioni (Schwere Haubitzdivision):
3. Težkohavbični divizion
Štab: Vipava
Trdnjavska artilerija (Festungsartilleriebataillon):
3. Trdnjavski topničarski polk
Štab: Pulj
8. Trdnjavski topničarski polk
Štab: Ajdovščina
1. baterija 8. Trdnjavskega topničarskega polka v Vipavi
Pionirji in Saperji
3. Saperski bataljon
Štab: Gorica
5. Saperski bataljon
Štab: Komárno (Slovaška)
3. Pionirski bataljon
Štab: Ptuj
Transport (Traindivision)
3. Transportna divizija
Štab: Gradec
Zdravstveni oddelki:
7. Garnizijska bolnica
Gradec (Garnisonsspital 7)
8. Garnizijska bolnica
Ljubljana (Garnisonsspital 8
9. Garnizijska bolnica
Trst (Garnisonsspital 9)
Deželnobrambovski pešpolki
3. Deželnobrambovski pešpolk
Štab: Gradec
I. bataljon: Gradec
II. bataljon: Leoben (Avstrija)
III. bataljon: Gradec
4. Deželnobrambovski pešpolk
I. bataljon: Šmohor (Avstrijska Koroška)
II. bataljon: Šmohor (Avstrijska Koroška)
5. Deželnobrambovski pešpolk
Štab: Pula
26. Deželnobrambovski pešpolk
Štab: Maribor
I. bataljon: Maribor
II. bataljon: Celje
III. bataljon: Maribor
27. Deželnobrambovski pešpolk
Štab: Ljubljana
I. bataljon: Ljubljana
II. bataljon: Gorica
III. bataljon: Ljubljana
22. Deželnobrambovska divizija poljskih havbic
Štab: Gradec
22. Deželnobrambovska poljska topniška divizija
Štab: Gradec
- rodoslovec
- član
- Prispevkov: 103
- Pridružen: 17.12.2012 03:20:53
- Kraj: Trbovlje
1 prispevek
• Stran 1 od 1
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov