Soška fonta kot adrenalinska zabava

Teorija in praksa varstva in interpretacije kulturne dediščine soške fronte.

Soška fonta kot adrenalinska zabava

OdgovorNapisal/-a Kranjski_Janez » 21.08.2008 11:19:25

Tole mogoče bolj spada med Objave (spletnih strani), ampak nočem delati reklame. Zdi se mi, da bi bilo boljše razpravljati o odnosu do zgodovinskih dogodkov in krajev, ki ga imajo inovativni podjetniki krajev v soški dolini.

Skratka to je zgodba o nadgradnji ideje disneylandov. :wink:

Bovec rafting team ponuja nov način preživljanja prostega časa v naravi za večje skupine ljudi:

Soška Fronta: "Bitka za Ravelnik"

Spremenite tok zgodovine v edinem pravem tematskem športnem dogodku v Sloveniji.


Piše se leto 1915. Vsa Evropa je že skoraj leto dni ujeta v kaos prve svetovne vojne. V Posočju se je meseca maja odprla nova frontna linija. Prvi večji spopadi med četami Avstro-Ogrskega cesarstva in Kraljevine Italije so se že začeli.
14. septembra začnejo vojaki Italijanske Kraljeve vojske obstreljevati bovško kotlino in v večdnevnih bojih za strateško pomemben hrib Ravelnik se trudijo vojaki Avstro-Ogrske monarhije ubraniti svoje položaje.
Pridružite se četam Kraljevine Italije, zavzemite bojne položaje nasprotnika ter spremenite tok zgodovine. Ali pa postanite pravi Avstro-Ogrski cesarski vojak in obranite meje monarhije in njene strateške točke.

Komu je program namenjen?
Podjetjem in vsem zaključenim skupinam, ki se rade aktivno zabavajo. Naš program se od klasičnih teambuilding programov razlikuje po tem, da je namenjen predvsem zabavi. Naš namen ni analiziranje odnosov v vašem podjetju ali skupini, ampak njihovo izboljšanje. Torej ustvarjanje prijetne klime znotraj skupine s prijetnim druženjem, polnim smeha in dobre zabave.

Kaj vas čaka?
Poveljniki v pravih uniformah iz prve svetovne vojne, orientacijski pohod s pastmi in preizkušnjami, zavzemanje visečih mostov, prava rafting bitka na Soči, zavzemanje nasprotnikovih bojnih položajev, vmes pa veliko iznajdljivosti, domišljije, izzivov, adrenalina, smeha in zabave pod vodstvom izkušenih animatorjev in rafting vodnikov. Vse to na izvirnih lokacijah, kjer so boji dejansko potekali.
Na koncu pa podpis premirja z razglasitvijo zmagovalcev.

PROGRAMI:
1. BITKA ZA RAVELNIK IN REKO SOČO (zabavni teambuilding - animacija in rafting)
Program se odvija na travniku za športnim centrom Bovec Rafting Teama, v okolici hriba Ravelnik in na reki Soči.

2. BITKA ZA RAVELNIK (lov za zakladom)
Program se odvija na travniku za športnim centrom Bovec Rafting Teama in v okolici hriba Ravelnik.

3. BITKA ZA PRVO FRONTNO LINIJO (igre soških bataljonov)
Program se odvija na travniku za športnim centrom Bovec Rafting Teama.



Lahko kdo napiše kaj več o tem, kako zgledajo poveljniki v pravih uniformah iz prve svetovne vojne v pravi rafting bitki na Soči? To bi bilo pa res zabavno videti! :shock:

Kje so sploh dobili prave uniforme? Kaj je mogoče najstarejša slovenska ponazoritvena skupina razširila svoje delovanje?

In kako lahko v prvo vojno vpletejo neke za tisti čas imaginarne pripomočke? To me spominja na letošnjo kaninsko smučarijo. :laugh

Očitno je, da je postal paintball med modrimi in rdečimi do konca dolgočasen.

Boljše bo, da kar končam, preden se me dokončno loti sarkazem. Očitno sem že preveč pod vplivom raznih čudakov, ki gojite spoštljiv spomin na prvo vojno in na njene aktivne udeležence. Le kako gledate na to vi, ki se greste ponazoritev bitk le po že v naprej znanem scenariju? In kaj si mislijo o tem uniformiranci, ki dajo čelado na glavo le zato, da potem lahko eno uro mirno stojijo v zboru med komemoracijo. :?:

Denar sveta vladar. :roll:
Kranjski_Janez
član
 
Prispevkov: 260
Pridružen: 23.05.2007 14:45:07
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a schwarzlose » 21.08.2008 11:30:47

Pomoje mislijo s "pravim uniformam" replike. Gotovo bo tam tudi društvo 13-13
Drgač bi pa blo to dobr vidt 8) Kj več bo vedu B.H.IR.4
V spomin mojemu pradedku(Martinu Lešniku),ki je padel za AO
C.Scope- 1220 forever
schwarzlose
član
 
Prispevkov: 279
Pridružen: 24.03.2008 13:00:52
Kraj: Bainsizza platteau

OdgovorNapisal/-a Bajonet15 » 21.08.2008 12:47:45

Zame je to norčevanje iz prednikov, ki so trpeli in se borili!
Skupine,ki oblečejo uniforme na komemoracijah, pa na nek način počastijo te padle in ponazoritve bitk je nekaj čisto drugega.

Tu pa boš plačal in se podil v hrib v uniformi, zveni mi kot nekakšen airsoft..... :roll:
LP Aleš
Bajonet15
član
 
Prispevkov: 1104
Pridružen: 04.10.2005 19:30:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a enigma » 21.08.2008 12:57:42

Kot zabava se mi ne zdi slabo... pač način kako na pester način preživet kakšen dodaten dan brez računalnika ipd. Dobro se mi zdi da se najde vsaj kakšen, ki zna izkoristit potencial, ki ga ponuja to področje in je bilo v tem slogu do zdej precej neizkoriščeno. Na ta način lahko na malo bol zabavn način turiste in mladino oznanimo s preteklostjo. Je pa seveda tle negativna stran predsodkov ki jih mamo do takih klounarij samo tko bo zmiri. Eni bojo zadovolni eni ne. Js osebno vem, d se bo naša firma za to dogodiuščino odločla prou hmali tko d sesujemo taljanske sodelouce:D
enigma
član
 
Prispevkov: 221
Pridružen: 05.07.2007 09:23:51
Kraj: Nova Gorica - Lokovec

OdgovorNapisal/-a BHIR4 » 21.08.2008 16:37:39

Spet ena neumnost, nevem če ima 1313 kaj pri tem, sigurno bi me kdo obvestil. Se bom pa pozanimal. Občutek imam že tak da smo zraven.
Zame je to čista bedarija... :?

Uniform pa sigurno ne dobijo vsi, kot razberem jih nosijo samo poveljniki. Mogoče so si jih v BRT dali šivat. :roll:
Blesavo vsekakor...
Naša vojska iz viharja
prišla še brez slave ni,
vse za vero, dom cesarja,
za cesarja blago, kri!
BHIR4
član 1313
 
Prispevkov: 2108
Pridružen: 23.10.2005 14:25:30
Kraj: 93. ID KMDO - Lager Vrsnik



Vrni se na Varstvo in interpretacija dediščine


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov