Okrogla miza o detektoriranju

Teorija in praksa varstva in interpretacije kulturne dediščine soške fronte.

Okrogla miza o detektoriranju

OdgovorNapisal/-a akaj » 16.01.2018 09:23:00

Pozdravljeni
Kot rezultat ankete in z željo da se stvari urejajo prosijo ( Arheološko društvo) da bi se kak reprezentativen uporabnik detektorja udeležil okrohle mize na to temo
Kontakt je andrej.gaspari@gmail.com in se prosim obrnite nanj.
Dobro bi bilo, da bi se udeležili okrogle mize, saj je pri nastajajnu in urejanju zakonodaje dobro sodelovat od vsega začetka in ne šele potem ko je zakon že sprejet. Ker gredo vse ze debate v smet zakonske ureditve vas proisim za udeležbo tako ljudi iz posočja kakor gorenjske in koroške
Pozdrav
Jakob
akaj
član
 
Prispevkov: 278
Pridružen: 28.11.2005 12:56:51

Re: Okrogla miza o detektoriranju

OdgovorNapisal/-a lokvar » 30.01.2018 17:10:48

Hmm ...dober predlog!!
Na kakšnem sestanku detektorašev bi bilo dobro stakniti glave skupaj in si zadati skupno politiko....oz smernice preden bo zakon napisan ...in bomo pol samo slabe volje.....
samo ne me farbat!!!!!
lokvar
član
 
Prispevkov: 620
Pridružen: 26.07.2005 09:08:04
Kraj: ponavadi na Lokvah, drgac pa od krasa do bovskega

Re: Okrogla miza o detektoriranju

OdgovorNapisal/-a elumbe » 31.01.2018 23:11:30

Zdravo,

Kar precej let je od tega ko smo se predstavniki društva Soška Fronta (David, Egon, Simon, in jaz ) sestali na gradu v Kromberku s predstavniki ministrstva na temo zbiranja oz. novega Zakona o kulturni dediščini. Takrat so bili ti predstavniki ga. Pirkovič in g. Gaspari, poleg pa še predstavniki Kobariškega muzeja in gostitelj pokojni g. Malnič s sodelavci.
Izmenjali smo si stališča, predloge in mnenja, David je predstavil dolg spisek aktivnosti društva. Dokumente bi moral imeti nekje doma.
Predlagam, da se zadeve rešujejo preko društev kolikor je to mogoče.
Jaz sem pripravljen iti na to okroglo mizo privat ali kot predstavnik društva Soška Fronta. Vsekakor bi bilo smiselno imeti na to temo nek sestanek.

lp
Ljubo
(email: oblescak@hotmail.com)
elumbe
član
 
Prispevkov: 127
Pridružen: 01.10.2008 21:12:56



Vrni se na Varstvo in interpretacija dediščine


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost