Po Krasu z registrom...

Vaši predlogi in pripombe, kako izboljšati projekt Pro Hereditate.

Moderator: Pinkfloyd


Po Krasu z registrom...

OdgovorNapisal/-a Josef Knorr » 13.02.2006 12:12:48

Prejšnji teden sva se z mojo boljšo polovico potepala po Krasu (pa še mal po Banjšicah in okol Gorice) in poskušala poiskati objekte v registru...

Večino stvari nama je uspelo najti (čeprav nekatere s precej truda), za par zadev je zmanjkalo časa, dve zadevi sta pa tudi po večurnem plazenju skozi goščavo ostali zaviti v temo...

Gre za A0028 - kaverna Budapest pri Vojščici in A0020 Fmlt. Kletter Grotte pri Kostanjevici.

Pri zadnji je "opis" lokacije sploh navdušujoč...
Napisna plošča se nahaja levo ob vhodu v kaverno (podzemno jamo).


Nekak bi se mi zdelo bolj smiselno napisat, kje se nahaja kaverna... :evil:

No tudi pri nekaterih drugih objektih so opisi lokacij napačni, dvoumni ali pa malo zavajajoči, ampak tega se bom lotil v drugi temi... :) Predvsem pa je precej napak oziroma odstopanj pri koordinatah, kar precej oteži iskanje sredi kakšnega s trnjem zaraščenega predela...

OK, zgoraj omenjenih objektov mi torej pri najboljši volji ni uspelo najti, kljub temu, da sem dobesedno prečesal precej široko območje. Mi zna kdo razložit, kje se omenjeni zadevi dejansko nahajata, da bom vedel za drugič?
Josef Knorr
k.u.k. Gartenheld
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 27.06.2005 07:54:48
Kraj: na zidu

OdgovorNapisal/-a Josef Knorr » 13.02.2006 12:20:13

No, pa še mal komentarjev na stvari, ki mi jih je uspelo najti...

Vse objekte, ki so v vaseh oz. na pokopališčih sem po pričakovanju našel brez problemov. Zapletlo se je (tudi po pričakovanjih :lol: ) pri obeležjih, ki se nahajo nekje na samem... No, po vrsti:

A0013 - našel skoraj brez problemov, koordinate po moji oceni (nimam GPS) pravilne, opisu bi kazalo dodati, da je pametno narediti par deset korakov po cesti navzdol in se potem na primernem mestu spustiti levo v dolino. Pa še to, da je v dolini zanimiva jama z lepimi kapniki...

A0015 & A0016 sta mi pobrala precej časa... Predvsem ker dolina ni
levo (cca 150 m) ob cesti Opatje selo – Kostanjevica, pri cestni oznaki 2,5 km za odcepom za Hudi Log.

ampak desno, da o koordinatah niti ne govorim... Tole je treba orng popravit. Rajši ne povem, koliko časa sem rešetal grmovje na napačni strani ceste... :evil:

Skratka, vsaj za 300 metrov preveč severno in še mal zahodno...

Slika

Tam nekje, kjer je križec... Pri krogcu ni ničesar, razen trnja in zaraščenih jarkov. Še dobr, da je februar, da ni blo kač... :-D

A0023 sva brez problemov našla, tako opis kot koordinate klapajo. Nisva pa našla podpisa... Kje v jami je? Sva pa našla enga "Korlna", ki se je ravno tako podpisal v cement. Ampak, to najbrž ni nič novega...

A0024 tudi. Koordinate so mal preveč južno, ampak to ni motilo, ker gre pot itak mimo kaverne...

A0022 ima tudi pravilne koordinate in je bil torej lahek plen. :D

Enako velja za A0002, 3, 4, 9, 17, 81, 129, 218, 231

A0237 - Koordinate klapajo, naju je pa opis speljal po poti mimo hiše... Mogoče bi kazalo dodati, da se splača izbrati levi kolovoz pred zadnjo hišo v vasi...
Josef Knorr
k.u.k. Gartenheld
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 27.06.2005 07:54:48
Kraj: na zidu

Re: Po Krasu z registrom...

OdgovorNapisal/-a yurko » 13.02.2006 21:28:47

Josef Knorr napisal/-a:Gre za A0028 - kaverna Budapest pri Vojščici in A0020 Fmlt. Kletter Grotte pri Kostanjevici.

Pri zadnji je "opis" lokacije sploh navdušujoč...
Napisna plošča se nahaja levo ob vhodu v kaverno (podzemno jamo).


Nekak bi se mi zdelo bolj smiselno napisat, kje se nahaja kaverna... :evil:

A0028je tam, kjer je zapisano, A0020 pa je v dolini Pozzo, če ti kaj pomaga, jaz je še nisem našel, lahko pa od oka označim na karti.
prohereditate.com
yurko
Site Admin
 
Prispevkov: 2732
Pridružen: 08.06.2005 21:13:23
Kraj: Haliaetum

OdgovorNapisal/-a yurko » 13.02.2006 21:40:49

Josef Knorr napisal/-a:A0015 & A0016 sta mi pobrala precej časa... Predvsem ker dolina ni
levo (cca 150 m) ob cesti Opatje selo – Kostanjevica, pri cestni oznaki 2,5 km za odcepom za Hudi Log.

ampak desno, da o koordinatah niti ne govorim... Tole je treba orng popravit. Rajši ne povem, koliko časa sem rešetal grmovje na napačni strani ceste... :evil:

Ja, A0015 in A0016 sta v isti dolini na južni strani ceste. Pri slednji smo pozabili popraviti opis. Sicer pa bo potrebno narediti revizijo vseh opisov, dokler se še da preveriti na terenu.

Tam nekje, kjer je križec... Pri krogcu ni ničesar, razen trnja in zaraščenih jarkov. Še dobr, da je februar, da ni blo kač... :-D

Tudi jaz sem kar precej časa iskal na isti lokacji pa nisem nič našel, dokler se nisem preselil na drugo stran ceste.
Hvala za opombe, bodo še ostali dodali manjkajoče. Čakam na dopolnitev SF danes.
prohereditate.com
yurko
Site Admin
 
Prispevkov: 2732
Pridružen: 08.06.2005 21:13:23
Kraj: Haliaetum

A0028

OdgovorNapisal/-a Josef Knorr » 14.02.2006 08:06:32

Je zihr tuki, kjer je krogec?

Slika

Midva sva parkirala tam, kjer sem narisal x (to bi blo nekak 800 metrov) in potem prečesala vse kar je južno od ceste... Ma, reč se mi po slikah ne zdi tko mejhna, da bi jo lahko falila.

Da ne rečem, da niti lovske preže, ki je omenjena v opisu, nisva vidla...
Josef Knorr
k.u.k. Gartenheld
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 27.06.2005 07:54:48
Kraj: na zidu

A0020

OdgovorNapisal/-a Josef Knorr » 14.02.2006 08:16:12

Hehe... Pozzo mi pomaga glih tolk, kot to da je napis na levi od vhoda v kaverno... :lol:

Slika

V tem trikotniku med cesto in kolovozom je cel kup kavern in jarkov, ampak nobenga napisa...

No, pocahnaj, da bom vsaj vedel, kolk mimo sem taval... Ker tukaj sem tud prebrskal precejšen del terena... :oops:
Josef Knorr
k.u.k. Gartenheld
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 27.06.2005 07:54:48
Kraj: na zidu

OdgovorNapisal/-a Josef Knorr » 14.02.2006 08:19:17

Sicer pa bo potrebno narediti revizijo vseh opisov, dokler se še da preveriti na terenu.


No, pri teh, ki sem jih našel lahko pomagam, dokler je še sveže v glavi, če hočete. :-D

Fotke pa tud še pridejo... Z mal sreče še dons... ;)
Josef Knorr
k.u.k. Gartenheld
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 27.06.2005 07:54:48
Kraj: na zidu

OdgovorNapisal/-a Josef Knorr » 14.02.2006 12:47:40

Josef Knorr
k.u.k. Gartenheld
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 27.06.2005 07:54:48
Kraj: na zidu

OdgovorNapisal/-a Josef Knorr » 14.02.2006 14:54:44

Josef Knorr
k.u.k. Gartenheld
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 27.06.2005 07:54:48
Kraj: na zidu

Re: A0028

OdgovorNapisal/-a simon » 14.02.2006 21:58:40

Josef Knorr napisal/-a:Je zihr tuki, kjer je krogec?

Slika

Midva sva parkirala tam, kjer sem narisal x (to bi blo nekak 800 metrov) in potem prečesala vse kar je južno od ceste... Ma, reč se mi po slikah ne zdi tko mejhna, da bi jo lahko falila.

Da ne rečem, da niti lovske preže, ki je omenjena v opisu, nisva vidla...


Z avtom bi bilo potrebno zapeljeta še kakšnih 100 - 150 metrov naprej, kjer je z leve strani dovoz na tisti velik travnik. Preža je (če je še?) ob levem (vzhodnem) robu travnika nekje na polovici. Od preže se teren rahlo spušča navzdol, treba je obrniti rahlo proti jugovzhodu in takoj, ko pridemo spet v goščavo naletimo na kar precej veliko kraško dolino v kateri se nahaja ta kaverna z napisom (A028) .
simon
Sergente
 
Prispevkov: 1234
Pridružen: 16.06.2005 19:51:42
Kraj: St. Peter bei Görz


Naslednja

Vrni se na Projekt


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov