Ahmed Pašić: Bošnjaki na soški fronti

Najave dogodkov in aktivnosti, o katerih naj bi bili obveščeni.

OdgovorNapisal/-a yurko » 14.06.2007 09:21:53

Očitno le premlevajo in premetavajo že objavljeno, v stilu knjige pač:
http://www.im-slovenije.org/index.php?option=com_content&task=view&id=140&Itemid=60

Gorenjski glas, 11. maj 2007 in 11.junij 2007:

SlikaSlika

GG, 11.maj.2007 napisal/-a:Na Jesenicah bodo 122 strani obsegajočo knjigo s 50 še nikoli objavljenimi fotografijami, ki jo je mag. Ahmed Pašić pisal pet let in zbral ogromno tudi doslej še neznanega gradiva, predstavili prihodnji četrtek, 17. maja, ob 19. uri v prostorih bošnjaškega društva Biser.

Tistih pet let je po doslej znanih podatkih močno pretirano (nekdo je pred kratkim rekel - pomnoži potrebni čas z 2 in zaokroži na večjo časovno enoto. Naj me toži za avtorstvo, boli me briga!)

GG, 11.junij napisal/-a:Glede na podatek, da je bilo v avstro-ogrsko vojsko mobiliziranih skoraj tristo tisoč Bošnjakov, od katerih jih je bilo veliko na soški fronti, in da v njenih bojih po doslej znanih podatkih umrlo skoraj šeststo tisoč vojakov, je bilo med njimi veliko Bošnjakov. Ranjenih je bilo blizu dva milijona vojakov, ujetih in pogrešanih pa 1,7 milijona. Tudi med temi je visok delež Bošnjakov.

Kateri so to doslej znani podatki?
Zadnjič spremenil yurko, dne 14.06.2007 09:34:24, skupaj popravljeno 1 krat.
prohereditate.com
yurko
Site Admin
 
Prispevkov: 2732
Pridružen: 08.06.2005 21:13:23
Kraj: Haliaetum

OdgovorNapisal/-a tomaz » 14.06.2007 09:33:46

yurko napisal/-a:Tistih pet let je po doslej znanih podatkih močno pretirano (nekdo je pred kratkim rekel - pomnoži potrebni čas z 2 in zaokroži na večjo časovno enoto. Naj me toži za avtorstvo, boli me briga!)


Omenjeno pravilo je eden do Murphyjevih zakonov. Mislim, da se glasi natančno: predvideni čas za neko opravilo (recimo popravilo) pomnoži z dva in preidi na višjo časovno enoto, pa boš dobil realni potrebni čas. :)
tomaz
alien-abducted & replaced
 
Prispevkov: 818
Pridružen: 26.06.2005 18:43:12


Prejšnja

Vrni se na Dogodki


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov