Balerina - rekonstrukcija

Čiščenje, restavriranje, rekonstrukcija, vzdrževanje eksponatov.

Moderator: Pinkfloyd


Balerina - rekonstrukcija

OdgovorNapisal/-a enigma » 26.01.2009 03:41:09

Vem da je bila podobna tema že objavljena in tudi mojemu delu v veliko pomoč a sem se odločil da starih stvari ne bom vlekel ven in bom raje odpru novo temco tam kamor spada. Pred kakšnimi dvemi meseci sem postal lastnik dveh razpadajočih balerin. Pri obnavljanju so nastale večje luknje in odločil sem se, da jih poskušam popolnoma obnoviti. Po nekaj trdih urah dela nametanih v cel mesec je prišel ven rezultat, ki sicer ni najboljši je pa ok. Priložene so dve slikce. Na prvi je videt rezultate čiščenja, na drugi pa obdelave. Na drugi sliki sta tudi original veternica in ročaj, ki ju dobim še ta teden. Potem pa bom rabu še kako lepo glavco. :wink:

Slika
slika 1

Slika
slika 2

Kot vidite sem jih zakital, dodal pločevino za pritrditev ročaja, dodal žični zatič in začasni ročaj in vetrnico ter jo nablajhal.

LP
enigma
član
 
Prispevkov: 221
Pridružen: 05.07.2007 09:23:51
Kraj: Nova Gorica - Lokovec

OdgovorNapisal/-a aljaz » 26.01.2009 07:12:52

Lepa, ni kaj! Tisti post je moj, sem imel enako zadevo. Balerine so bile (po vseh slikah sodeč) kar pločevinast ovoj, ki je bil le lakiran z odtenkom modrikasto zelene, a še vedno transparentne barve.
Al' jaz - al' ti
aljaz
član
 
Prispevkov: 3742
Pridružen: 26.06.2005 20:19:55
Kraj: Steiermark

OdgovorNapisal/-a enigma » 26.01.2009 10:17:18

Ja sej se mi je zdelo da barva ni tako močna ampak... Ja tisti tvoj prispevek mi je ogromno pomagal, čeprav se vsega nisem lotil s tako natančnostjo kot ti. Tvoja je ratala res perfektno. Barva pa... hja bo že bolše:P Bom dal še eno zanimivo slikco iz muzeja v Parizu kjer je bla ena zlo lepa ko bom mel čas za poiskat...
enigma
član
 
Prispevkov: 221
Pridružen: 05.07.2007 09:23:51
Kraj: Nova Gorica - Lokovec

OdgovorNapisal/-a enigma » 04.02.2009 19:17:09

Končno so pršli kosi k sm jih čakal. Ku otrok sm raztrgu paket in zagledu lep lesen original ročaj balerine, zravn pa še eno vetrnico ki se jo je explozija kar pošteno usmilila, pa še nekaj predmetov, ki niso omembe vredni.

Slika Slika

Mojo rekonstruirano balerino sem tako lahko dopolnil še z nekaj original kosi in jo naredil bol kredibilno:D

Slika Slika Slika

Mislim pa da bi moral ročaj še malo obdelati in bi vas zato vprašal kaj bi vi naredili, saj ponekod rahlo poka. Bi prišel v poštev standarden mekol-voda postopek ali...

Slika

Ko bom mel denar in čas pa bi hotel temu lepemu original ročajčku dodat primerno ohranjeno glavo balerinke.

LP
enigma
član
 
Prispevkov: 221
Pridružen: 05.07.2007 09:23:51
Kraj: Nova Gorica - Lokovec

OdgovorNapisal/-a Freak1 » 05.02.2009 00:13:00

zelo lepo si jo uredil!
Freak1
član
 
Prispevkov: 185
Pridružen: 17.04.2006 10:12:56
Kraj: Celje



Vrni se na Čiščenje


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov