11.11.2013 ob 11 uri

Splošna diskusija o zgodovinopisju soške fronte in prve svetovne vojne.

11.11.2013 ob 11 uri

OdgovorNapisal/-a 305 » 07.11.2013 16:13:40

Objavljam pobudo, ki sem jo prejel po elektronski pošti.
**********************************************

P O Z I V

Spoštovane gospe,
spoštovani gospodje!

Društvo skrbnikov vojnih spomenikov – DSVS (Háborús Emlékhelyeket Gondozók Társasága – HáEmGo) prireja skupaj s 16 članskimi organizacijami 11. novembra 2013 akcijo prižiganja sveč. Vas ter svojce vojakov, ki so padli v vojni, pomembnejše predstavnike javnega življenja, umetnike, znanstvenike, odrasle in otroke, šole, občine, cerkve, predstavnike nevladnih organizacij, vojaške organizacije, poveljnike oboroženih sil, diplomate, vodje uradov in ustanov, vodstvo in lastnike podjetij, upokojence – z eno besedo vse – vabimo, da se pridružite skupni spominski slovesnosti.

Vse, ki se želite pridružiti naši akciji, vljudno prosimo, da na omenjeni dan ob 11. uri in 11 minut pri spomeniku ali na vojaškem pokopališču v svojem kraju, na oknu ali ob vhodu v svoje stanovanje, ustanovo ali šolo prižgete svečo in s tem izrazite svoje spoštovanje do vojakov, ki so dali svoja življenja za domovino.

Naš namen je, da bi se v znamenju skupne evropske spominske slovesnosti čimveč pripadnikov današnje generacije poistovetilo z usodami naših pradedov in prapradedov, ki so padli na bojišču, ter se zavedelo pomembnosti ohranjanja njihovega spomina. S tem bodo heroji, med katerimi so številni navadni vojaki, postali nesmrtni.

Spoštovani udeleženec spominske slovesnosti! Menimo, da je za vse nas pomembno, da te akcije ne izpeljemo le s pomočjo omejenega števila ljudi, ki ga lahko dosežemo sami pobudniki. Zato vljudno predlagamo, da v duhu misli "skupaj več boljše" z zamislijo, ki jo predstavljamo v tem pozivu, seznanite svoje znance ali jim preprosto posredujete ta poziv. Upamo, da se bodo z njim poistovetili predvsem vojaki, ki danes nosijo uniformo, njihovi svojci in poveljniki, da bodo prepoznali njegovo pomembnost ter se pridružili naši akciji.


Želimo si, a bi bila akcija izpeljana na mednarodni ravni in da bi postala tradicionalna, zato Vas vljudno prosimo:
- da nas v kratkem sms-u ali e-mailu obvestite o tem, da se boste pridružili naši akciji
- da nas obvestite o tem, kolikšno število ljudi bo sodelovalo pri prižiganju sveč.


István Németh .............................. János Debreczenyi
- kurator Ustanove Krajczáros - - predsednik DSVS -


Székesfehérvár, 22. oktober 2013
Z ZDRUŽENIMI MOČMI
305
dr. Soška Fronta
 
Prispevkov: 7652
Pridružen: 26.06.2005 22:33:03
Kraj: Isonzo front

OdgovorNapisal/-a alpi80 » 07.11.2013 18:54:22

jaz bom pri pokopališču brje pri komnu IV,verjetno bom sam ma ni važno jaz bom tam,če pride še kdo bo še bolše

http://www.flickr.com/photos/79507560@N02/7301983708/
alpi80
član
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 06.09.2013 10:17:12
Kraj: karst

OdgovorNapisal/-a najslovenija » 07.11.2013 21:59:15

to pokopališče mi je pa poznano :)
se pridružujem
http://www.facebook.com/pages/So%C5%A1k ... 95?fref=ts
ustvarjajmo teme o soški fronti tudi na facebook-u
!!!!
najslovenija
član
 
Prispevkov: 593
Pridružen: 12.02.2008 14:27:03
Kraj: zaledje

OdgovorNapisal/-a Kranjski_Janez » 07.11.2013 22:25:39

Zelo zanimiva pobuda!

Zgleda, David, da sta Janos in Istvan že sinoči navezala telepatski stik z mano, ker se mi je ta ideja utrnila takoj po uradni odpovedi svoje udeležbe na veliko bolj tradicionalni prireditvi. Prižiganje še ene novembrske sveče pri kranjskih Janezih se mi je zazdela primerna pokora za neudeležbo.
Kranjski_Janez
član
 
Prispevkov: 260
Pridružen: 23.05.2007 14:45:07
Kraj: Ljubljana



Vrni se na Zgodovinopisje


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov