Ilirska Bistrica

Splošna diskusija o zgodovinopisju soške fronte in prve svetovne vojne.

Ilirska Bistrica

OdgovorNapisal/-a kelimot » 27.02.2017 21:05:13

Dober večer!
Že kar nekaj časa raziskujem zgodovino mesta Ilirske Bistrice. Dokopal sem se do raznih podatkov v zvezi z dr. Gregoričem ter bolnišnico, ki je delovala v Sokolskem domu ter samostanu. Raziskal sem tudi ozadje za ruskimi vojnimi ujetniki, ki so pri nas za potrebe AO vojske sekali gozdove. Pri mojem raziskovanju pa sem naletel na dve uprašanji, za kateri imam premalo podatkov, virov. Prvo se nanaša na montažno bolnišnico, ki je bila postavljena tu, točno pod cerkvijo (nimam o njej podatkov, le eno slabo sliko iz nekega časopisa, slika se je zdaj nekam izgubila), zato bi bil hvaležen za kakršno koli fotografijo, informacijo. Drugič, dokopal sem se do fotografije, na kateri skupina vojakov malica (delijo jim hrano, zdi se, da gre le za postanek), zato me zanima, ali ima kdo mogoče kakšno informacijo o stotnijah, ki so se mudile tukaj. Za vse informacije se zahvaljujem.
P. S. Ima morda kdo zabeležek o vojaku Ivanu Tomšiču, iz Ilirske Bistrice, ki je preživel vojno, po poklicu je bil pilar, letnico rojstva moram iti še prverit. Hvala za vse odgovore.
kelimot
član
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 11.02.2017 17:29:06


Vrni se na Zgodovinopisje


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost