Stojalo za fajfo

Solata in ostala navlaka, ki ne spada v tematiko Pravil

Stojalo za fajfo

OdgovorNapisal/-a tattenbach » 16.08.2016 13:44:25

Ima mogoče kdo idejo za kako izvirno stojalo za regiment fajfo? Mogoče iz kakih vojnih ostankov? Preurejam vitrine zbirke in sem prišel do tega problema. Na netu sem gledal, pa nisem našel nič takega. :shock:
Aufbiks Tirol !
tattenbach
član
 
Prispevkov: 520
Pridružen: 27.06.2005 06:11:00
Kraj: Konjice

Re: Stojalo za fajfo

OdgovorNapisal/-a aljaz » 17.08.2016 07:48:57

Najbolj pogosto uporabljena surovina za feldfertigung izdelke je bil bakreni obroč od granat. Mogoče kaj v tej smeri? Enostaven za oblkovanje, različne debeline, dolžine, lepi vzorci od žlebov cevi...
Al' jaz - al' ti
aljaz
član
 
Prispevkov: 3742
Pridružen: 26.06.2005 20:19:55
Kraj: Steiermark

Re: Stojalo za fajfo

OdgovorNapisal/-a 305 » 17.08.2016 11:36:11

Pri teh stvareh je tako, da moraš v naprej vedet kakšen efekt bi rad dosegel. Da se nebi na koncu zgodilo, da bo večjo pozornost obiskovalcev/gledalcev pritegnilo stojalo in ne fajfa. Porcelansta fajfa je tak specifičen eksponat, ki ima poslikave in napise okrog in okrog. Težko jo je razstavit tako, da bo vse (beri čimveč) vidno, še posebej če je njeno mesto v stenski vitrini. Jaz bi ji naredil ali stojalo iz aluminijaste žice, ali pa kar obesil z ribiško vrvico.
Z ZDRUŽENIMI MOČMI
305
dr. Soška Fronta
 
Prispevkov: 7652
Pridružen: 26.06.2005 22:33:03
Kraj: Isonzo front

Re: Stojalo za fajfo

OdgovorNapisal/-a bojan22 » 05.10.2016 12:20:44

Sem sicer zelo pozen, vendar prilagam sliko mojih fajf na stojalih, ki jih je naredil in mi jih poklonil Corrado Spangaro iz Tricesima, velik zbiralec fajf in reden udeleženec naših sejmov.
Enostavna, okrogla, kak cm debela plošča primerne velikosti z manjšo vdolbino na sprednjem delu, kamor sede dno pipe, na ploščo je z roba privarjena primerno nagnjena žica, zgoraj pa privarjen na noter obrnjen žičnat polkrog. :shock: Par minut dela za vsakega varilca, če mu pripraviš sestavne dele.
Za absolutno varnost dodam še navadno gumico-elastiko, ki jo krožno napeljem od zadaj izpod polkroga in spredaj okoli nastavka za lesen del fajfe, ki se konča z ustnikom. Na koncu pobarvaš z barvo za kovino po želji. :idea:
Enostavno in 100% učinkovito. :!:

Slika
Faber est suae quisque fortunae!
Vsak je svoje sreče kovač!
bojan22
Regimentsarzt
 
Prispevkov: 1084
Pridružen: 01.09.2005 21:59:58
Kraj: Memurje, diraboK



Vrni se na Offtopic


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov