Iskanje v vojnem arhivu na Dunaju

Moj, tvoj, njegov prednik, ki se je boril v "veliki vojni".

Iskanje v vojnem arhivu na Dunaju

OdgovorNapisal/-a Coko » 11.01.2018 14:32:07

Spoštovani forumaši

Rad bi obiskal vojni arhiv na Dunaju, da bi poskusil srečo pri iskanju dokumentov o mojih prednikih v veliki vojni. Želel pa bi, da bi vsaj prvič šel tja z nekom, ki je iskanja v vojnem arhivu na Dunaju vešč in ve, kako sistem deluje. Lahko prosim, če kdo od vas namerava na Dunaj in je pripravljen s seboj vzeti "pripravnika"?

Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav.
Coko
član
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 01.07.2005 07:21:57
Kraj: Mengore - Tolmein

Re: Iskanje v vojnem arhivu na Dunaju

OdgovorNapisal/-a lombar » 15.01.2018 15:58:57

Pozdravljeni, lansko leto konec leta sem podal prošnjo po elektronski pošti v arhiv na Dunaju za evidenčni list pradeda vendar zaenkrat nisem še dobil odgovora , prosim za kakršni koli informacijo glede pridobitve omenjene listine. Nekaj se je že pisalo na to temo na forumu pa vendarle , kakšne so izkušnje glede tega.


HVALa


LP ROK
lombar
član
 
Prispevkov: 438
Pridružen: 18.12.2011 18:03:09

Re: Iskanje v vojnem arhivu na Dunaju

OdgovorNapisal/-a skala » 15.01.2018 18:01:33

Jaz sem jim pisala dvakrat. Obakrat so kar hitro odgovorili, mislim, da v cca treh tednih.
V enem primeru je šlo za štajerskega vojaka, oficirja, zato so našli evidenčni list in predloge za odlikovanja in poslali ponudbo za kopiranje.

V drugem primeru pa je šlo za štajerske in gorenjske navadne vojake. Tu so pa odgovorili, da posameznih evid.listov za vojake iz dežel, ki niso več znotraj avstr.meja ne hranijo, saj so dokumente predali državam naslednicam po razpadu AO.
Ti dokumenti so pa po večini uničeni,kolikor vem.
skala
član
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 13.06.2015 05:59:28

Re: Iskanje v vojnem arhivu na Dunaju

OdgovorNapisal/-a lombar » 16.01.2018 12:59:30

Aha , se pravi najprej najdejo evidenčni list , potem pa dajo ceno kopije .Ker sem slišal da najprej plačaš potem pa ali najdejo ali pa ne.

LPROK
lombar
član
 
Prispevkov: 438
Pridružen: 18.12.2011 18:03:09

Re: Iskanje v vojnem arhivu na Dunaju

OdgovorNapisal/-a lombar » 18.01.2018 13:09:01

Danes sem dobil odgovor iz Dunajskega arhiva .

Betrifft: Vinzenz Puksic, geb. 08.11.1900 in Sabofzen, Pettau, Steiermark (heute Slowenien

Sehr geehrter Herr Lombar!
Mit Bezugnahme auf Ihr E-Mail bedauert das Kriegsarchiv mitteilen zu müssen, dass hier bislang über einen Vinzenz Puksic, geb. 08.11.1900 in Sabofzen, Pettau, Steiermark nichts festgestellt werden konnte.
Eine genaue Durchsicht der Militärischen Grundbuchblätter „Steiermark“ ist leider negativ verlaufen.
Für weitere Informationen können Sie sich auch an das Historische Archiv in Ljubljana formationen können Sie sich auch an das Historische Archiv in Ljubljana wenden:

Zgodovinski arhiv Ljubljana
Mestni trg 27
1000 Ljubljana
Slowenien
E-Mail: zal@zal-lj.si
lombar
član
 
Prispevkov: 438
Pridružen: 18.12.2011 18:03:09



Vrni se na Rodoslovje


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov