Vojaško pokopališče Ukanc 1915-1917

Nepremična dediščina nekoč in danes. Diskusije o dediščini, za katero še niso objavljeni opisi.

Moderator: Pinkfloyd


OdgovorNapisal/-a yurko » 04.12.2008 02:31:48

Mislim, da prestavitev table ali izdelava kopije ne prideta v poštev, zato bi raje ostal pri izdelavi replike plakete, ki bi se jo prilepilo na original. Trenutna cena je torej 80€ za kalup in 35€ za en odlitek. Verjetno bi se jih splačalo narediti več, a za potrebe projekta bi bil dovolj en. To se pravi, da smo spet na cca. 150€ stroškov za original ali kalup+2 odlitka. Ostanejo še stroški za lepilo in to je to.

V bližnji prihodnosti se mi spet klepeta z znanko, zato bi bilo fino, če bi imel kaj konkretnega za povedati.
prohereditate.com
yurko
Site Admin
 
Prispevkov: 2732
Pridružen: 08.06.2005 21:13:23
Kraj: Haliaetum

OdgovorNapisal/-a aljaz » 04.12.2008 07:59:51

Tudi meni se zdi da bi celoten zagon nove plošče pravzaprav bil precej počasna zadeva, iz katere bi se izcimilo bog ve kaj. Res je najbolje ostati pri izvirni ideji in prilepiti plaketo tja, kamor sodi. Pravzaprav nihče ne bi posegal v integriteto spomenika, tako da pomoje neodobravanja s strani loalnih oblasti pomoje ne bi bilo. Jih je pa jasno treba obvestiti( seveda, ko se dogovorimo za detajle). Kdo bo to naredil? Pisno ali preko e.maila?
Al' jaz - al' ti
aljaz
član
 
Prispevkov: 3742
Pridružen: 26.06.2005 20:19:55
Kraj: Steiermark


Prejšnja

Vrni se na Še neobjavljeno


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov