vprašanje

Splošna diskusija o soški fronti in prvi svetovni vojni.

OdgovorNapisal/-a 305 » 20.12.2005 10:12:23

Če puška res ni več uporabnna, bo to ocenil pooblaščen puškar in ti napisal potrdilo, v nasprotnem primeru ti jo bo on naredil neuporabno. :)
Z ZDRUŽENIMI MOČMI
305
dr. Soška Fronta
 
Prispevkov: 7652
Pridružen: 26.06.2005 22:33:03
Kraj: Isonzo front

Puška

OdgovorNapisal/-a ir17 » 20.12.2005 10:20:05

Sem slišal, da baje puškar zavrta v puško, da jo fizično poškoduje, tako da ni več uporabna, se mi zdi da to ni najboljša rešitev ... kako je pa z bajonetoma ???
K.U.K. Infanterie-regiment - Otto von Habsburg
No. 17 LAIBACH - Ljubljana (KRAIN - Kranjska)
ir17
član
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 20.12.2005 09:06:47
Kraj: Ljubljana - okolica

OdgovorNapisal/-a 305 » 20.12.2005 10:39:58

Praviš, da puška ni več uporabna, to bo po ogledu presodil puškar. Lahko da je res neuporabna, samo po tvojem opisu sodeč tega ne bi mogel trdit. Kot neuporabno se sicer šteje tudi orožje, ki je zaradi korozije tako poškodovano, da ga ni več mogoče usposobit, vsekakor pa ni neuporabno orožje, ki mu manjka zaklep.
Puškar naj bi praviloma orožje ki ima zgodovinsko vrednost uničil na ta način, Pobrusil konico zaklepa pod kotom 45 stopinj, v ležišče naboja privaril jeklen vložek, ter v cev izvrtal dve luknji velike približno toliko kot je kaliber orožja, no običajno naredijo malo manjše. Vsi ti posegi naj ne bi spremenili zunanjega videza orožja in premikanja njegovih delov. Luknje v cev so zvrtane pob kopitom in niso vidne, še če skozi cev pogledaš (itak je zamašena, ampak če pogledaš preden jo zamaši) jih skoraj ne boš videl.
Ko puškar oceni, da zadeva ustreza zakonskim predpisom ti izda ustrezno potrdilo.

Bajoneti so v prosti posesti, seveda to velja le dokler z njimi ravnaš kot zgleden zbiralec. Tudi uničeno orožje, po opravljenem posegu ni več orožje, seveda pa ne smeš z njim po ulici marširat in strašit ljudi.
Z ZDRUŽENIMI MOČMI
305
dr. Soška Fronta
 
Prispevkov: 7652
Pridružen: 26.06.2005 22:33:03
Kraj: Isonzo front

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a najslovenija » 15.03.2018 14:35:47

Lep pozdrav,

Da malo osvežimo omenjeno temo. Kolega je na podstrešju našel m95, katere bi se rad znebil. Bi jo vzel v novo zbirko, vendar nevem kako je po novi zakonodaji z deko orožjem in kakšen je postopek za pridobiti listine. Sem klical par puškarjev, vendar pravijo, da odkar je novi zakon, da omenjene storitve ne opravljajo več. Zanima me tudi približna cena sedaj za onesposobitev orožja, namreč zasledil sem 100-150€, za to vrednost raje kupim deko na sejmu pa imam mir. Država je z tem zaostrovanjem po mojem mnenju naredila prej korak nazaj kot pa korak naprej ( več komplikacij za dobiti listine za deko orožje...). Po mojem mnenju če bi se hotelo omejiti tako najdene puške oz. ilegalno orožje, bi morala država k večjemu spodbujati ljudi, da se puške onesposobi. Z tem bi ljudje namesto, da imajo take stvari doma ilegalno se odločili, da naredijo in vpišejo puško kakor je zakonito oz. veleva zakon. Magari z neko subvencijo za onesposobiti orožje. Z tem bi se rešil velik problem ilegalnega oz. neprijavljenega orožja po mojem mnenju.

Hvala vsem za odgovore
http://www.facebook.com/pages/So%C5%A1k ... 95?fref=ts
ustvarjajmo teme o soški fronti tudi na facebook-u
!!!!
najslovenija
član
 
Prispevkov: 593
Pridružen: 12.02.2008 14:27:03
Kraj: zaledje

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a aljaz » 15.03.2018 16:47:39

Če puška ni deko, jo prijaviš kot najdbo na policijo ( če se ne motim 8 dni od najdbe), počakaš leto, vmes narediš izpite ( razen če jih že imaš) in vse potrebno in jo vpišeš na ustrezno dovoljenje.
Al' jaz - al' ti
aljaz
član
 
Prispevkov: 3742
Pridružen: 26.06.2005 20:19:55
Kraj: Steiermark


Prejšnja

Vrni se na Splošno


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov