"Chi leva la maschera..."

Čiščenje, restavriranje, rekonstrukcija, vzdrževanje eksponatov.

Moderator: Pinkfloyd


OdgovorNapisal/-a vox » 27.01.2012 12:54:14

Naj nebi spremenila barve kvečjemu očistila . Gledam primere nemških čelad iz druge vojne ,ki jih čistijo v tem in moram priznat, da so efekti odlični. Seveda pa je eno slika ena pa v živo.Zato bi se rad sam prepričal kako in kaj. Bom probal prilepit kako sliko prej in pozneje, že prej pa lahko vtipkate "accido ..." na googlu pod slike in vam bo ven vrglo sigurno nekaj slik italijanskih in drugih čelad očiščenih z to zadevo. Sem pa danes iskal in stvar pri nas je skoraj nemogoče dobit prej dobiš očitno heroin kot to. No ja ni problem ,če naročiš 20 ton :roll: :lol: . Berndorfer, daj nabavi to zadevo kako kilo pa ti plačam in še nagrado dobiš za trud.

Aljaž te pokličem pa gremo na pir in jegera.
vox
član
 
Prispevkov: 641
Pridružen: 22.07.2005 15:22:26
Kraj: trenutno v kulturni ilegali

OdgovorNapisal/-a vox » 27.01.2012 15:26:28

Evo par primerov čiščenja. Slike so iz foruma Waf. Pa da ne bi kdo mislil, da delam reklamo za to zadevo :D bi jo pa rad tudi sam izprobal. Danes sem poklical par prodajalcev in spet nič sem, jo komaj zasledil v eni trgovini in sem jo naročil. Je pa spet finta,ker jih obstaja več varijant ene bolj blade za čebelice in drugo za čiščenje vendar, če spet to obrazlagam nevednim trgovcem bi spet minilo pol leta. Bomo videli. Sem pa izsledil razmerje tam okrog 200 eni celo 400 g na 10 l najbolje tople vode (eni priporočajo destilirano) in potem vse odvisno od rje. Eni bi naj s plastično krtačo malo podrgnili in tako naprej. Čakam na prvega z našimi rezultati.
Slika

Slika

Slika

Slika
vox
član
 
Prispevkov: 641
Pridružen: 22.07.2005 15:22:26
Kraj: trenutno v kulturni ilegali

OdgovorNapisal/-a Berndorfer » 28.01.2012 22:02:22

Potreboval sem ravno takšne podatke o uporabi oksalne kisline. Mislim da je bolje da odprem nov post o oksalni kislini, in da se tu nadaljuje debata ki jo je začel Aljaž o Remox-u.

Tudi sam sem ga kupil pred približno enim mesecem, a ga do sedaj žal še nisem preizskusil. Ostaja še naprej zaprt v svoji embalažil. Izgleda pa nekako takole:
Slika
Berndorfer
član
 
Prispevkov: 172
Pridružen: 20.02.2009 09:16:04

OdgovorNapisal/-a Bajonet15 » 12.07.2012 21:57:21

Sicer ni tako lepa kot Aljaževa...vsaj kar se tiče "pleha" a vseeno barva se je pokazala in tudi napis.se dosti lepše vidijo napisi v živo verjetno bi blo bolje na dnevni svetlobi a vseeno..ustavilo me je ko se je začela barva luščit...bolje da ostane taka kot je...al ima kdo še kak drug predlog :)

Slika
LP Aleš
Bajonet15
član
 
Prispevkov: 1104
Pridružen: 04.10.2005 19:30:12
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a aljaz » 13.07.2012 06:17:32

Ma jaz ne bi kaj blazno čistil - na eni točki se moraš ustaviti, čeprav te mika da bi nadaljeval. Če greš naprej tvegaš, da bo šla barva dol. Mene osebno ne moti, če je nekaj rje še vedno gor. Glede na čas, katerega je škatla preživela na prostem, je itak čudo, da je sploh kaj gor. Jaz običajno tako zadevo pošprejam z mat ali svetlečim lakom, odvisno kak finiš je imel kos v originalu. Ni glih nek profesionalen restavratorski postopek, a zlepi barvo da ne odpade.
Al' jaz - al' ti
aljaz
član
 
Prispevkov: 3742
Pridružen: 26.06.2005 20:19:55
Kraj: Steiermark


Prejšnja

Vrni se na Čiščenje


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov